Naturyzm w Polsce i w innych krajach

Naturyzm - Plaże i ośrodki naturystyczne w Polsce i w innych krajach.

Re: Naturyzm w Polsce i w innych krajach

Postprzez ononaszcz on 04 Lut 2008 12:30

cadabra napisał(a):Nie znamy żadnej naturystycznej filozofii ;) Nie wiemy nawet, czy coś takiego istnieje. Jeśli taka filozofia istnieje - jest nam najzupełniej obojętna :)
Dla nas naturyzm - to poprostu opalanie się bez odzieży - czyli normalnie. I nic ponadto.
W Chorwacji jest to zupełnie oczywiste i nikt nie dorabia do tego żadnej filozofii :)
Jeśli opala się w odzieży - na ciele pozostają brzydkie, nieopalone ślady. Jeśli opala się nago - opalenizna jest równomierna.
To jest nasza filozofia naturyzmu ;)

cytuje za naturka.info

"Niektórzy wskazują różnice pomiędzy naturyzmem i nudyzmem. Według nich nudystą jest ten, który czasami zdejmuje ubranie, a naturysta dodaje do tego filozofię, która do nagości dołącza wpływ środowiska, wegetarianizm albo bliskość natury.

Nudyzm nie jest formą ekshibicjonizmu i w zamierzeniu ma być aseksualny. Naturyści znajdują zadowolenie z bycia nagim. Twierdzą oni, że nagość ich odpręża, poprawia im psychikę i ogólnie wpływa dodatnio na ich zdrowie. Naturystą może być człowiek, którego cechuje wysoki poziom kultury osobistej, dba o zdrowie swoje i innych, o higienę i estetykę ciała."

bardzo to, przyznam skomplikowane...

a jakim mianem określać bywalców nagich plaż, którzy lubią zarówno być oglądani jak sycić się widokiem innych nagich ciał? ekshibicjoniści i podglądacze? :-)

"Jedynym sposobem pozbycia się pokusy jest uleganie jej."
O. Wilde
Awatar użytkownika
ononaszcz
Ranga: Czytelnik

Dołączenie: 03 Lut 2008 21:41
Miejscowość: szczecin

Postprzez goodyear1975 on 04 Lut 2008 14:06

Ja widzę to tak:
Naturyzm - czerpanie przyjemności z kontaktu z naturą, co nierozerwalnie wiąże sie z brakiem ubrania.
Nudyzm - czerpanie przyjemności z bycia nagim, co wcale nie musi wiązać się z naturą.
Widzę to tak, że nudystą jest osoba, która np. lubi przebywać nago w mieszkaniu, wykonując codzienne czynności (sprzątanie, oglądanie TV itd.). Nie wiąże sie to z naturyzmem. Natomiast naturysta lubi przebywać nago na łonie natury (plaża, las, żagle) i nagość np. w domu nie sprawia mu już takiej przyjemności, choć jej nie wyklucza....
Natomiast zdecydowanie nie nazwałbym naturystą osoby, która np. pojawia sie na plaży po to, by oglądać inne nagie osoby lub by inni patrzyli na jego nagość. Naturyzm (myślę, że i nudyzm) w żadnym wypadku nie musi byc związany z innymi osobami, tzn. opalanie sie nago na plaży czy też nagi spacer w lesie powinien byc równie przyjemny w samotności jak i w towarzystwie. W towarzystwie może po prostu jest raźniej ale to już inna beczka :) Zarówno naturyzm jak i nudyzm są aseksualne!!! Oczywiście seks może sie pojawić "w temacie" ale to równiez jest inna beczka.
Oczywiście to jest moje zdanie, nie zaczerpnąłem go z książek czy internetu, tylko z wlasnych przemysleń. A kwestia dorabiania filozofii jest bez sensu... bądźmy wolnymi ludźmi i dajmy innym wolność!!!
Pozdrawiam wszystkich naturystów, nudystów i w ogóle każdą i każdego :)
Goodyear
goodyear1975

Dołączenie: 04 Lut 2008 12:54

Postprzez cadabra on 04 Lut 2008 18:32

Oj, wywołaliśmy straszną dyspute filozoficzną...
Nawet nie wiedzieliśmy, że naturyzm ma tyle znaczeń i odcieni... Po prostu opalamy sie nago, bo uważamy, że tak jest lepiej i przyjemniej niż w ciuchach.
Może trochę bardziej dokładnie o naszych upodobaniach:
1. Opalamy się zawsze nago - bo tak się nam podoba.
2. Możemy opalac się zarówno sami jak i w towarzystwie - i w sensie opalenizny nie robi nam to żadnej róznicy.
3. Nie chodzimy i nie zamierzamy chodzić nago po ulicy. Nie skaczemy nago po drzewach w parku miejskim.
4. Nie widzimy najmniejszego związku między opalaniem się a jedzeniem lub niejedzeniem mięsa, religią, pokojem na świecie i innymi tego typo sprawami.
5. W domu kąpiemy się zawsze nago, zarówno w wannie jak i pod prysznicem. Nigdy nie robimy tego w odzieży.
6. Z łazienki do sypialni chodzimy nago lub w szlafroku, ale nie zależy to od filozofii, tylko od tego, czy zabrało się ze sobą szlafrok do łazienki, czy się go zapomniało ze sobą zabrać :)
7. Lubimy czyste plaże, nie palimy papierosów, nie rzucamy śmieci na ziemię, ale korzystamy z: samochodów, energii elektrycznej i wszystkich innych zdobyczy cywilizacji - więc generalnie - ekologię mamy w d...

Biorąc pod uwagę to co napisaliśmy powyżej - kim w/g was jesteśmy?
Naturystami, nudystami, FKK, zboczeńcami, wegetarianami, scientologami, czy jeszcze kims innym?
A może po prostu normalnymi, zdrowymi psychcznie i szczęliwymi ludźmi, którzy nie dorabiają ideologi do najbardziej prymitywnej formy wypoczynku wakacyjnego - czyli leżenia na plaży ?
Pozdrawiamy wszystkich fajnych - jedźcie razem z nami do Chorwacji - zapraszamy :)
cadabra
Ranga: Randkowy Przyjaciel

Dołączenie: 19 Sty 2008 20:08

Postprzez dorota on 04 Lut 2008 23:38

Zgadzam sie z Toba cadabra w zupelnosci . Opalam sie nago bo lubie , uprawiam swing bo lubie ,jem owoce bo lubie .Nikogo nie krzywdze i nikogo nie przymuszam . Filozofia jest dla tych , ktorzy nie do konca sa przekonani o slusznosci tego co robia .
dorota

Dołączenie: 25 Sty 2008 20:23

Postprzez parka3139 on 06 Lut 2008 11:03

Również całkowicie się zgadzamy z tobą Cadabra,jesteście całkowicie normalni :D tak samo traktujemy naturyzm.Jeździmy od paru lat nad polskie morze .Polecamy szczególnie Grzybowo k/Kolobrzegu ,jeżeli ktoś z różnych względów nie będzie się mógł wybrać w inne bardziej egzotyczne miejsce.Super szeroka plaża czyste morze no i chyba jak na polskie warunki bardzo mało erotomanów podglądaczy :evil:
Mamy zamiar w tym roku wybrać się na Chorwację,może macie jakieś godne polecenia miejsca :D
Pozdrowionka
Awatar użytkownika
parka3139

Dołączenie: 06 Lut 2008 09:55
Miejscowość: warszawa

Postprzez cadabra on 15 Lut 2008 22:09

Mamy bardzo dużo fajnych miejsc do polecenia w Chorwacji. Jeśli interesują was szczególy - napiszcie, to podamy wam bardziej szczegółowe informacje. My wybieramy się tam w lipcu - mamy nadzieję, że będzie równie fajnie jak zawsze :-)
cadabra

Postprzez dorota on 24 Lip 2008 11:23

Witam Wszystkich .

Wczoraj wrocilam z Chorwacji i jeszcze raz pogoda w Polsce , przekonuje mnie do tego , aby opalac sie wlasnie tam .
Piekne slonce , lekki wiaterek , cudowna czysta woda . Morze w kolorach blekitu , niebieskiego , zielonego , czysta bajka.
Sama radosc z opalania sie nago. Cudowne uczucie kapania sie bez ciuchow .Chorwacja jest rajem dla naturystow.
Polecam goraco .
Dorota
dorota

Dołączenie: 25 Sty 2008 20:23

Postprzez piotrek_wlkp on 18 Paź 2008 20:57

No tak, kto może się opalać w Chorwacji to może :)
Ja jednak w tym roku miałem możliwość jedynie na polskie morze i nie powiem, że nie trafiłem.
No właśnie ale wyłącznie trafiłem.
Jednak co mi się najbardziej podoba to plaża w Grzybowie/ k Kołbrzegu.
Jeżdżę do Kołobrzegu od lat, to chyba taka rodzinna tradycja i jestem zauroczony tą plażą, zresztą to na tej plaży pierwszy raz poznałem i posmakowałem ciało kobiety...
Fakt, Chorwacja pozostaje nieporównanie cenniejsza i piękniejsza w porównaniu z Polskim wybrzeżem, ale jak się nie ma tego, co się lubi...u nas też może być fajnie :)
piotrek_wlkp

Dołączenie: 15 Cze 2008 18:30

Postprzez cadabra on 24 Lis 2008 21:35

piotrek_wlkp napisał(a):No tak, kto może się opalać w Chorwacji to może :)

Piotrek, Chorwacja nie jest wcale droższa od polskiego wybrzeża...
Warunki są lepsze, pogoda gwarantowana, z południowej cześci Polski dojazd trwa niewiele dłużej niż nad "nasze" morze (jest dalej, ale warunki drogowe o niebo lepsze). Naszym zdaniem 10:1 dla Chorwacji. Po drodze przekracza się tylko jedna granicę, więc to prawie tak, jakby u nas...
cadabra

Postprzez paradise69 on 17 Maj 2009 10:53

Zbliżają się cieplejsze dni, nie ma tu przypadkiem małżeństw, ewentualnie zgranych par, które mają zaplanowany wypad do Chorwacji na początku czerwca? My jedziemy na stówę ale fajnie by było w grupie na słońcu tyłki powypinać;) a wieczorem.....
paradise69

Dołączenie: 29 Paź 2008 19:42

PoprzedniaNastępna

Powróć do Naturyzm